Uspjeh učenika naše škole na Kantonalnom takmičenju iz matematike

Kantonalno takmičenje iz matematike za ovu školsku godinu održano je 27. marta 2021. godine u Mostaru, Konjicu i Jablanici. Na takmičenju je učestvovalo 118 takmičara, od toga 63 srednjoškolca iz 9 srednjih škola.

Napominjemo da je organizacija takmičenja bila na izuzetnom nivou, te da su ispoštovane sve epidemiološke mjere, što pokazuju činjenice da je isto organizovano u tri različita grada, dva različita termina početka, bez putovanja učenika u druge gradove.

Naša škola je postigla izvanredne rezultate i to:

  • jedno 1. mjesto (Hamza Bubalo – prvi razredi)
  • tri 2. mjesta (Emina Džajić – prvi razredi, Maida Biber – drugi rezredi i Belma Pirija – treći razredi)
  • jedno 3. mjesto (Lamija Dženetić – drugi razredi),

što u ukupnom plasmanu našu školu pozicionira sa 10 osvojenih bodova na 1. mjesto u HNK (zajedno sa II gimnazijom iz Mostara).

Čestitamo učenicima naše škole na osvojenim rezultatima, kao i njihovim mentorima profesoru Zerem Benjaminu, profesoricama Sitar Mersidi i Mujkanović Almi, te i ostalim članovima aktiva matematike.