U znanju je moć!
Rezultati kantonalnog takmičenja iz matematike
Rezultati kantonalnog takmičenja iz matematike

Rezultati kantonalnog takmičenja iz matematike

Poslije završenog takmičenja iz matematike koje je realizirano u okviru školskih takmičenja u našoj školi, prvoplasirani učenici su 26. marta 2022. godine učestvovali na kantonalnom takmičenju koje je održano u Mostaru, Jablanici i Konjicu.
Na takmičenju je učestvovalo deset škola iz Hercegovačko-neretvanskog kantona, ukupno 71 učenik od prvog do četvrtog razreda.
U pripremanju učenika kao i u realizaciji samog takmičenja sudjelovali su profesori aktiva matematike koji sačinjava predsjednik aktiva Benjamin Zerem i članovi Mersida Sitar, Emina Zahirović, Alma Mujkanović, Hatidža Hejub i Hatidža Šoto.
Uloženim trudom i izuzetnim rezultatima učenici naše škole su JU “Srednja škola” Konjic pozicionirali na prvo mjesto na ukupnom poretku najuspješnijih škola. Sljedeći učenici su ostvarili najbolje rezultate:

  DRUGI RAZREDI
 • Emina Džajić, IIa, drugo mjesto
  TREĆI RAZREDI
 • Maida Biber, IIIa, drugo mjesto
 • Haris Macić, IIIa, treće mjesto
  ČETVRTI RAZREDI
 • Belma Pirija, IVb, prvo mjesto
 • Alma Jusufbegović, IVa, drugo mjesto
S osjećajem ponosa i zahvalnosti našim učenicima upućujemo iskrene čestitke.

Tekst: Alma Džajić
Foto: Benjamin Zerem