U znanju je moć!
Ekonomska olimpijada
Ekonomska olimpijada

Ekonomska olimpijada

U ponedjeljak, 11. aprila 2022. godine u prostorijama naše škole održano je takmičenje pod nazivom Ekonomska olimpijada.

Ekonomska olimpijada je takmičenje iz ekonomije i finansija koje od 2021. godine datira i u Bosni i Hercegovini. Takmičenje se sastoji iz četiri dijela: općeg, regionalnog, finalnog i međunarodnog finalnog kruga. Učešće u općem dijelu takmičenja uzeo je 441 učenik iz Bosne i Hercegovine. Priliku da učestvuju dobili su i učenici naše škole, njih sedam.

Plasman na regionalni dio takmičenja, uz još 101 učenika, ostvarile su učenice Emina Hebibović, Zerina Demirović i Almina Hodžić iz IV2 odjeljenja.
Učenicama i mentorici Merimi Memić čestitamo i želimo mnogo uspjeha na regionalnom takmičenju.

Tekst: Alma Džajić
Foto: Merima Memić