U znanju je moć!
Višegodišnji pobjednici takmičenja “Projekt građanin”
Višegodišnji pobjednici takmičenja “Projekt građanin”

Višegodišnji pobjednici takmičenja “Projekt građanin”

U okviru predmeta Demokratija i ljudska prava, a u organizaciji CIVITAS-a i pod pokroviteljstvom nadležnih ministarstava, u Bosni i Hercegovini je i ove godine održano takmičenje “Projekt građanin”.
Naša škola vrijedi za višegodišnjeg pobjednika navedenog takmičenja u Hercegovačko-neretvanskom kantonu što je potvrđeno i ovogodišnjom pobjedom učenika naše škole i njihovog mentora Harisa Hadžizukića.
Naime, u prethodnom periodu održano je školsko takmičenje na kojem su učestvovali učenici trećih razreda, a najbolji rezultat postigli su učenici IIIa odjeljenja Naida Bašić, Maida Biber, Šejla Granulo, Amalia Korić, Elma Macić, Faris Macić, Haris Macić i Enela Pirija s temom “Zdravstvena zaštita učenika”.
Zahvalnost dugujemo svima onima koji su pomogli prilikom izrade projekta, a učenicima i mentoru upućujemo čestitke i želimo uspjeh i na predstavljanju kantona na Finalnoj smotri pobjednika, 21. maja, gdje će učestvovati šesnaest pobjedničkih ekipa iz cijele Bosne i Hercegovine.

Tekst: Alma Džajić
Foto: učenici IIIa