U znanju je moć!
Pošumljavanje požarom pogođenih i uništenih područja
Pošumljavanje požarom pogođenih i uništenih područja

Pošumljavanje požarom pogođenih i uništenih područja

Vjekovna je mudrost da šume nismo naslijedili od svojih predaka, nego da smo ih posudili od potomaka pred kojima imamo odgovornost da ih čuvamo i obogaćujemo. Vođeni takvom mišlju i željom, članovi Ekološke sekcije su se i ove godine pridružili akciji pošumljavanja požarom pogođenih i uništenih područja.

Naime, akcija “Zasadimo šume kod Konjica” održana je 30.10.2021. godine u organiziciji UG “Jer nas se tiče” i Šumarstva Prenj Konjic, a akciji se pridružilo dvadeset naših učenika pod vodstvom profesora Arnela Veljkovića. Tom prilikom zasadili su ukupno 800 sadnica na lokalitetu Homolje i tako doprinijeli obnovi našeg prirodnog okruženja. Osim toga, učešćem u ovoj akciji naši učenici su dokazali svoju posvećenost jednom od osnovnih ekoloških ciljeva – poboljšanju kvaliteta života na lokalnom, a samim tim i globalnom području.