U znanju je moć!
Čestitka za Dan državnosti
Čestitka za Dan državnosti

Čestitka za Dan državnosti

Nemjerljiv je osjećaj ponosa kada uvidimo da naši učenici u sebi njeguju ljubav prema domovini i da su se svojim znanjem spremni boriti za njenu dobrobit. Stoga, odlomkom iz prvonagrađenog rada naše učenice Emine Džajic, svim građanima od srca želimo sretan Dan državnosti!

“Trebamo što više pomagati domovini i davati joj i srce i znanje, ne razmišljajući da li će ona nama nešto dati zauzvrat. To nije ljubav ako očekujemo da nam država nešto da kao na pladnju. Ljubav i borba za domovinu moraju biti bezuslovni. Nakon što mi naučimo sve o našoj državi, trebamo drugima govoriti o tome i ne dozvoliti da drugi pričaju i pišu historiju naše države. Samo svjesni svoje historije, svoga identiteta, obrazovani, pametni i znani možemo sačuvati Bosnu i Hercegovinu u današnjem vremenu.”