U znanju je moć!
Prvakinje u košarci A1 lige za žene FBiH
Prvakinje u košarci A1 lige za žene FBiH

Prvakinje u košarci A1 lige za žene FBiH

Neizmjerno zadovoljstvo i osjećaj satisfakcije za svakog učesnika u odgojno-obrazovnom osposobljavanju mladih jeste gledati ih kako voljom, istrajnošću, odricanjem, trudom i svojim sposobnostima nižu uspjehe na različitim životnim poljima. Takve osjećaje ove godine pružile su nam Kanita Kozić, Asja Buturović, Ilhana Džajić, Ejla Tabak, Merisa Lapo, Monika Pekić, Iva Anđelić, Dina Alihodžić, naše učenice i članice Ženskog košarkaškog kluba Konjic.

Naime, nizom pobjeda i samo jednim porazom u regularnom dijelu i play off-u A1 lige za žene FBiH, skupina ovih hrabrih djevojaka sa svojim Klubom ponijela je titulu prvakinja i tako otvorila vrata za ulazak u Premijer ligu BiH. Osim što su doprinijele velikom uspjehu Ženskog košarkaškog kluba Konjic i afirmaciji ženske košarke uopće, one i u svojim školskim obavezama potvrđuju osnovnu misiju Kluba po kojoj košarka “razvija sve komponente ličnosti, kako karakterne osobine, tako i psihofizički status svakog pojedinca”. Na taj način ovaj sportski uspjeh poprima obrise općedruštvenog, što ujedno jača i nadu da će se hijerarhija današnjih vrijednosti promijeniti u korist onih pravih.

Našim učenicama, ŽKK-u Konjic i svima koji su zaslužni za ovaj uspjeh čestitamo i želimo mnogo sreće u budućem radu.