U znanju je moć!
Posjeta učenika naše škole Federalnom zavodu za poljoprivredu
Posjeta učenika naše škole Federalnom zavodu za poljoprivredu

Posjeta učenika naše škole Federalnom zavodu za poljoprivredu

Učenici prvog i drugog razreda poljoprivredne škole, u pratnji profesorica Aide Bubalo i Dženane Buturović, jučer su posjetili Federalni zavod za poljoprivredu – odsjek za kontrolu sjemena, dijagnostiku štetnih organizama i GMO-a u Sarajevu.

Posjeta je dio godišnjeg nastavnog plana, a njen edukativni karakter usmjeren je ka upoznavanju učenika s laboratorijskim tehnikama vezanim za kontrolu sjemena i sadnog materijala, kontrolu prisustva štetnih organizama kao glavnih uzročnika bolesti sjemena, te ispitivanje, kontrolu i praćenje genetski modificiranih organizama.

S uvjerenjem da će posjeta rezultirati višestrukom dobrobiti za naše učenike, uposlenicima Zavoda se iskreno zahvaljujemo.