U znanju je moć!
Uspjeh naših učenika na kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika
Uspjeh naših učenika na kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika

Uspjeh naših učenika na kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika

Visok nivo znanja naši učenici pokazali su i na kantonalnom takmičenju iz engleskog jezika koje je održano u subotu, 13. aprila 2024. godine u prostorijama JU Srednja škola Jablanica.

Pošto je takmičenje organizirano samo za učenike četvrtih razreda, našu školu su predstavljale tri maturantice – Emina Džajić (IVa), Šejla Košpo (IVb) i Alma Memidžan (IVc). Pod mentorstvom profesorice Lejle Puhalo, svojim znanjem i sposobnostima istakla se Emina Džajić, učenica matematičko-informatičke gimnazije, koja je ovom prilikom osvojila zavidno treće mjesto.

Napominjemo i to da takmičenje tradicionalno organizira Internacionalni univerzitet u Sarajevu (IUS) u saradnji sa Pedagoškim zavodom Mostar, a ove godine učestvovalo je dvanaest škola koje rade po bosanskom nastavnom planu i programu.

Našoj učenici i njenoj mentorici iskreno čestitamo, a zahvalnost upućujemo svima koji su doprinijeli da se ovo značajno takmičenje održi.