U znanju je moć!
Uspjeh naših učenika na regionalnom takmičenju iz islamske vjeronauke
Uspjeh naših učenika na regionalnom takmičenju iz islamske vjeronauke

Uspjeh naših učenika na regionalnom takmičenju iz islamske vjeronauke

U organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar i Muftijstva mostarskog, 20. aprila 2024. godine održano je regionalno takmičenje iz islamske vjeronauke za učenike osmih i devetih razreda osnovne i učenike prvih razreda srednje škole. Takmičenje je održano u prostorijama Karađoz-begove medrese u Mostaru, a učestvovala su ukupno 53 učenika iz sedam gradova.

Veliki uspjeh naše škole na datom takmičenju ostvaren je kroz prvo mjesto u ekipnoj konkurenciji i prvo mjesto koje je, pod mentorstvom profesora Mesuda Džajića, osvojila Lejla Hodžić učenica prvog razreda matematičko-informatičke gimnazije. Nakon proglašenja pobjednika učenicima su uručene diplome i vrijedne nagrade, a najuspješniji će imati priliku da svoje znanje iz islamske vjeronauke pokažu na Jedanaestom državnom takmičenju, 25. maja 2024. godine.

Organizatorima takmičenja se zahvaljujemo, a pobjedničkom timu iskreno čestitamo.