U znanju je moć!
Uspjeh naših učenika na kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika
Uspjeh naših učenika na kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika

Uspjeh naših učenika na kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika

Svoje znanje, motiviranost i takmičarski duh naši učenici su potvrdili i na kantonalnom takmičenju iz bosanskog jezika i književnosti, održanom 27. aprila 2024. godine u Karađoz-begovoj medresi u Mostaru.

Za organizaciju takmičenja zaslužan je Pedagoški zavod Mostar, a u konkurenciji od 33 učenika prvih razreda naše učenice su ostvarile izvanredan uspjeh. Pod mentorstvom profesorice Amele Macić, prvo mjesto osvojila je Najra Pajić, učenica opće gimnazije, dok su se osvojenim četvrtim i petim mjestom istakle i Samina Borić i Lejla Hodžić, učenice matematičko-informatičke gimnazije.

Organizatorima takmičenja se zahvaljujemo na ukazanoj prilici, a učenicama i predmetnoj profesorici čestitamo na postignutim rezultatima i velikom uspjehu.