U znanju je moć!
Veliki uspjeh naše učenice na federalnom takmičenju iz fizike
Veliki uspjeh naše učenice na federalnom takmičenju iz fizike

Veliki uspjeh naše učenice na federalnom takmičenju iz fizike

Niz ovogodišnjih takmičarskih uspjeha krunisan je odličnim rezultatima sa Federalnog takmičenja iz fizike koje je održano 27. aprila 2024. godine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu. Priliku da predstavljaju našu školu dobile su Emina Džajić i Nađa Masleša, učenice četvrtog razreda matematičko-informatičke gimnazije, a ovim povodom i s velikom radošću ističemo da je Emina Džajić među brojnim takmičarima i u jakoj konkurenciji osvojila treće mjesto.

Pod mentorstvom profesorice Latife Mezit i profesora Edina Širbegovića, učenica je stečeno znanje primijenila u oblasti optike, atomske i nuklearne fizike te tako ostvarila broj bodova koji ju je doveo do velikog uspjeha. Ovaj odličan rezultat ujedno je pokazatelj da su kontinuirano učenje, posvećenost i odgovornost jedini put do ostvarenja obrazovnih i ličnih ciljeva, ali i uspjeha društva u cjelini.

Zahvalnost za ukazanu priliku svakako dugujemo organizatorima takmičenja, a učenici i profesorima čestitamo na ostvarenom uspjehu.