U znanju je moć!
Prvo kantonalno takmičenje za učenike ugostiteljsko-turističkih škola – smjer kuhar i konobar
Prvo kantonalno takmičenje za učenike ugostiteljsko-turističkih škola – smjer kuhar i konobar

Prvo kantonalno takmičenje za učenike ugostiteljsko-turističkih škola – smjer kuhar i konobar

Prvo kantonalno takmičenje za učenike ugostiteljsko-turističkih škola – smjer kuhar i konobar održano je 4. maja 2024. godine u Srednjoj turističko-ugostiteljskoj školi u Mostaru. Zasluge za organizaciju pripale su Obrtničkoj komori HNK-a, a cilj samog takmičenja usmjeren je na promoviranje ugostiteljskog poziva i motiviranje učenika ka razvijanju obrtničkih zanimanja.

Pod mentorstvom profesorice Mehdije Košpo, naši učenici su osvojili drugo mjesto i tako još jednom potvrdili razvijene kuharske vještine, kreativnost i spremnost da odgovore izazovnim zadacima.

Takmičenje je obuhvatalo učenike završnih razreda, dok su ostale propozicije bile određene tako da su učenici imali zadatak da pripreme jelo za dvije osobe po meniju sa vremenom za pripremu ograničenim na 75 minuta. Poštujući sva pravila takmičenja, učenici su za hladno predjelo pripremali pileću salatu, za glavno jelo teleće medaljone sa gljivama, a za desert po slobodnom izboru naši učenici su odabrali pripremu kuhane kruške u vanilija sosu.

Sa željom da im dokazano umijeće donese što više uspjeha, našim učenicima čestitamo, a organizatorima takmičenja se zahvaljujemo.